ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna strona Fundacji Edukacja dla Demokracji to www.fed.org.pl

Bułgaria
Projekt "PORIV" zakończony PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Rudzki   
poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:32

Z sukcesem zakończyła się realizacja projektu PORIV (Wsparcie Równych Szans). Projekt był finansowany w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Kapitału Ludzkiego” i wdrażany przez Fundację Civil Initiative for Local Development (Kiustendił, Bułgaria) w partnerstwie z FED oraz Stowarzyszeniem LARGO i Ośrodkiem Kultury „Bratstvo” (Kiustendił).

Warsztaty w Kiustendił (kwiecień 2014)


Partnerstwo zrealizowało wszystkie zaplanowane działania i osiągnęło zaplanowane cele:

Poprawiony: poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:43
Więcej…
 
Okrągły stół w Kiustendił – “Rozwój szlaków kulturowych” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
wtorek, 13 maja 2014 09:51

28 kwietnia 2014 r. w Kiustendił w Bułgarii odbył się okrągły stół poświęcony możliwości rozwoju szlaków kulturowych w Bułgarii. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Poriv – rozwój szlaków kulturowych”, realizowanego przez Fundację Społeczna Inicjatywa dla Rozwoju Lokalnego, Stowarzyszenie LARGO oraz Centrum Kultury Bratstvo 1869 w partnerstwie z Fundacją Edukacja dla Demokracji.  Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji partnerskich z Bułgarii i z Polski, przedstawiciele innych bułgarskich organizacji pozarządowych, władz lokalnych i regionalnych oraz mediów. Fundację Edukacja dla Demokracji na okrągłym stole reprezentowały dwie przedstawicielki – Anna i Natalia Kertyczak.

Więcej…
 
Warsztaty na temat praw człowieka dla organizacji z prowincji Kiustendił (Bułgaria) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
wtorek, 13 maja 2014 09:25

W dniach 25-27 kwietnia 2014 trenerki Fundacji Edukacja dla Demokracji – Anna i Natalia Kertyczak przeprowadziły w Osogowie (Bułgaria) warsztaty na temat praw człowieka dla ok. 20 przedstawicieli bułgarskich organizacji pozarządowych z prowincji Kiustendił, zajmujących się działalnością kulturalną, aktywizacją społeczności lokalnych oraz walką z wykluczeniem społeczności romskiej.


Poprawiony: wtorek, 13 maja 2014 09:51
Więcej…
 
Przedstawiciele bułgarskich NGO poznają metody rozwoju szlaków kulturowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Kertyczak   
wtorek, 06 maja 2014 09:05

W dniach 16-20 marca 2014 roku  w Warszawie i we Wrocławiu odbyła się wizyta studyjna w ramach projektu „Poriv – rozwój szlaków kulturowych”. W trakcie spotkania zorganizowanego dla przedstawicieli organizacji pozarządowych  z prowincji Kyustendil, bułgarskich partnerów projektu, Fundacja Edukacja dla Demokracji podzieliła się doświadczeniami z pracy nad budową i realizacją szlaków kulturowych w Polsce i w Białorusi. Przedstawione zostały dobre praktyki w zakresie polskich wzorców w tym obszarze oraz metody wykorzystania szlaków kulturowych jako działania na rzecz trwałej współpracy na poziomie lokalnym zaangażowanych podmiotów, jak również aktywnej promocji dziedzictwa kulturowego.

Poprawiony: wtorek, 06 maja 2014 09:21
Więcej…
 


Reklama
Reklama